• AKTUALNOŚCI

• Kto jest kreatywniejszy wśród kreatywnych? - nasi wspaniali nauczyciele i nasza wspaniała szkoła :)

• VI edycja Konkursu - Edukreator na Mazowszu - na kreatywnego nauczyciela i kreatywną szkołę został rozstrzygnięty.

W kategorii "Kreatywna szkoła podstawowa",

w grupie szkół na terenie gminy/miasta powyżej 20 tysięcy mieszkańców,

nasza szkoła otrzymała wyróżnienie.

Zadaniem nauczycieli było przedstawienie swoich dokonań za ubiegły rok szkolny, ukazujących kreatywność i pomysłowość w prowadzeniu lekcji i zajęć szkolnych oraz umiejętność inspirowania uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień kulturowych. Szkoły doceniono za dbanie o kreatywny rozwój ucznia poprzez upowszechnianie kultury, a także wsparcie naukowo-pedagogiczne nauczycieli, stworzony system zajęć pozalekcyjnych, zbudowaną infrastrukturę oraz dostępne pomoce dydaktyczne. W VI edycji konkursu zgłoszonych zostało 78. wniosków (39 szkół i 39 nauczycieli) w 8 kategoriach. Wręczenie nagród odbędzie się w czwartek o godz. 17.00 w Teatrze Muzycznym przy ul. Jagiellońskiej 26.

• Piernikowe szaleństwo w Hopsasa :)

• W dniu 7 XII br. uczniowie klasy 4b i 4c udali się do Hopsasa na "Piernikowe Szaleństwo". Pogoda podczas drogi nie rozpieszczała, ale za to to, czego doświadczyli wszyscy na miejscu, warte było marszu w deszczu ze śniegiem :) Na początku wszyscy wysłuchali wartościowej i bardzo ciekawej opowieści na temat zwyczajów związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, od samego Adwentu aż do Narodzenia Jezusa. Była historia o Św. Mikołaju, o przystrajaniu domów i stołów oraz o pieczeniu pierników. Nie mogło zabraknąć pysznego ciasta i herbaty z cytryną, których konsumpcja dodała dzieciom zapału do robienia i dekorowania pierniczków. Na tym koniec opowieśći - zdjęcia dopowiedzą resztę :)

• Mikołajki w "czwórce" :)

• Mikołajkowy dzień był pełen wrażeń. W szkole unosiła się prawdziwie świąteczna atmosfera, a pomagała w tym muzyka z radiowęzła. Wszyscy odświętnie ubrani, przebrania za Mikołaja czy renifera… A klasy zamiast typowej lekcji ozdabiały pierniczki, oglądały film, czy jak klasa 2b wybrała się na wycieczkę niespodziankę od Mikołaja do sali zabaw… Józef i Stasiek częstowali piernikami, które sami wypiekali…. Dzisiaj świąteczny nastroj udzielił się każdemu :)

• Statuetka - Anioły Wolontariatu - w rękach naszej uczennicy.

• Na koniec Dnia Wolontariatu z radością informujemy, że nasza uczennica Lucyna z klasy 6 otrzymała dzisiaj z rąk Starosty Powiatu Otwockiego statuetkę Anioły Wolontariatu w kategorii pomoc dla Ukrainy.

Lucynie oraz mamie, również nagrodzonej, serdecznie gratulujemy.

• Otwock- moja Mała Ojczyzna.

• Uczniowie klasy 3a w ramach pracy domowej wykonali herb Otwocka. Prace zostały wykonane różnorodnymi technikami. Każda z nich piękna i wyjątkowa zdobi szkolny korytarz.

• Rodzinne warsztaty w świetlicy szkolnej.

• Świetlica szkolna serdecznie zaprasza na rodzinne warsztaty Bożonarodzeniowe, które odbędą się 7 i 8 grudnia w godzinach 16.00 - 18.00. Będzie można przygotować przepiękne lampiony świąteczne, które 15 grudnia (podczas zebrania w szkole) będą wystawione do sprzedaży. Zebrane środki będą przeznaczone na potrzeby świetlicy oraz Samorządu Uczniowskiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Zgłoszenia prosimy przesłać poprzez dziennik librus do pani Justyny Kotłowskiej lub pani Katarzyny Poszalskiej.

• Nasi uczniowie - jak zwykle niezawodni i gotowi wspierać ważne dzieła.

• To już 20 raz, kiedy nasi wolontariusze wspierają Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas.

Wszystkim naszym kochanym uczniom, zaangażowanym w niesienie pomocy innym, serdecznie dziękujemy, Podziękowania należą się także Panu Mariuszowi, który za każdym razem wspiera naszych uczniów dobrym słowem i swoją obecnością :)

• Dobro powraca ......

• Zło dobrem zwyciężaj… gdy na świecie tyle cierpienia, które czyni człowiek drugiemu człowiekowi, tamą musi stać się dobro ofiarowane innym.

W sobotę, 3 XII br. nasi wolontariusze wzięli udzial w finale akcji PACZKA NA KRESY. Przez ostatni miesiąc w szkole zbieraliśmy produkty dla rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. W ostatni piątek dary zostały przekazane, a dzisiaj nasi uczniowie udali się do Anina, aby pomóc w tworzeniu paczek. Nasi wolontariusze z zaangażowaniem podeszli do zadania. Cieszymy się, że tak duża liczba osób wzięła udział w tej akcji. Dziękujemy pani Agnieszce Lewińskiej-Waszak za koordynację wszystkich działań :)

• Nowi mieszkańcy w budynku naszej szkoły? :)

• Dzisiaj w pracowni przyrodniczej pojawili się nowi mieszkańcy. Mamy 6 krabów z gatunku Geosesarma sp. Vampire. Uczniowie z klasy 6b założyli piękną hodowlę, której są opiekunami. Paludarium dla krabów otrzymaliśmy w prezencie od Hodowlanego Centrum Skoprupiaków Ketrab krewetki. Mamy nadzieję, że będzie im u nas dobrze.

• Jak kreatywnie spędzić "Świąteczny czas"? :)

• 1 grudnia uczniowie z klasy 1a i 1b uczestniczyli w kreatywnej lekcji pt. „Świąteczny czas” organizowanej przez PMDK w Otwocku. Nasi pierwszoklasiści obejrzeli świąteczną bajkę, a następnie samodzielnie wykonali przepiękne aniołki , które zapewne przyozdobią ich domowe choinki.