• Bezpieczeństwo danych

• Podstawowe informacje.

• Od dnia 25.05.2018 r. weszły przepisy RODO, zgodnie z którymi publikujemy podstawowe informacje dotyczące Ochrony Bezpieczeństwa Danych w naszej placówce.

Administratorem danych osobowych jest:

Szkoła Podstawowa nr 4 reprezentowana przez Dyrektora szkoły Panią Monikę Sławińską.

Od dnia 3 II 2020 r.  Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole jest:

pani Izabela Jaworska-Turla

Podajemy dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych Osobowych, do którego należy zgłaszać ewentualne przypadki naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych:

adres e-mail:  kancelaria@jaworska-turla.pl.

numer telefonu: 501243454

Informujemy, że:

1. Odbiorcami danych osobowych są wszyscy Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku adekwatnie do zakresu obowiązków.

2. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 4 pkt 2 Rozporządzenia, w celu realizacji ustawowych i statutowych zadań Szkoły i nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.

3. Dane osobowe przetwarzane będą w okresie niezbędnym do realizacji Państwa obsługi oraz w zgodzie z wymogami prawa.

4. Okresy przechowywania danych poszczególnych kategorii regulują przepisy Ustawy Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. 2017 r., poz. 59 z późniejszymi zmianami).

5. Przysługuje Państwu prawo do dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, modyfikacji, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

6. Przysługuje Państwu prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem (jest to „prawo do bycia zapomnianym”). Można tego dokonać bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

7. Przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w przypadku braku niektórych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Państwu wszystkich usług.

W szkole znajduje się tablica informacyjna (w pobliżu sekretariatu szkoły na parterze),

przeznaczona do publikowania informacji związanych z ochroną danych osobowych w naszej palcówce.