• Wycieczki szkolne

• Nasze gimnazjum stara się stale rozszerzać ofertę edukacyjno- wychowawczą ponad zajęcia programowe i dodatkowe odbywające się na terenie szkoły. Do takich form zaliczyć można różnorodne wycieczki oraz wyjścia w ramach zajęć, bądź po odbytych lekcjach.

Wycieczki mają różny charakter. Są to:

1) wycieczki edukacyjne - tematyczne oraz lekcje muzealne ( w ramach konkretnych przedmiotów, związane z realizowanymi treściami programowymi na poszczególnych etapach nauczania),

2) wycieczki edukacyjne o tematyce wykraczającej ponad program nauczania,

3) wycieczki krajoznawcze - integracyjne (mające na celu realizację głównie zadań wychowawczych oraz poznawczych),

4) wycieczki i wyjścia kulturalne (projekcje filmów, spektakle teatralne, musicale).

Posiadamy harmonogram wycieczek opracowany zgodnie z podstawą programową oraz kalendarzem roku szkolnego. Jest on przemyślany pod kątem jak największej efektywności, realizowanych poprzez takie formy edukacyjno-wychowawcze, celów.

Każda klasa (poziom) ma odpowiednio dobrany zestaw wycieczek podstawowych wynikających z treści nauczania.

Wycieczki dodatkowe (ponadprogramowe, krajoznawcze oraz kulturalne) są dobierane w zależności od potrzeb danej klasy, repertuaru oraz możliwości wstępu i udziału naszych uczniów.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczek w zakładce - Album Fotograficzny !!!