• Informacje o pracy biblioteki szkolnej

• Opiekę nad zbiorami biblioteki szkolnej sprawuje nauczyciel bibliotekarz

Pani Wanda Gąsowska-Cacko.

Biblioteka czynna jest codziennie:
            pn.    7:50 - 14:00
            wt.    8:30 - 15:00
            śr.    7:50 - 14:00
            czw. 8:30 - 14:00
            pt.      7:50 -13:30

a także podczas zebrań rodziców z wychowawcami klas oraz dni otwartych w godz. 17:00 - 19:00.
            Ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać (na miejscu i wypożyczać do domu) uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły.
            Zbiory biblioteki to ponad 10000 voluminów w formie książek, broszur, płyt DVD i płyt CD, zawierających literaturę popularnonaukową, literaturę piękną - w tym lektury, filmy oświatowe i fabularne oraz audiobuki.

W bibliotece można skorzystać ze sprzętu

Szkolnego Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej,

który stanowią 2 komputery i drukarka.

Program biblioteczny e-biblio - moduł LIBRUS Synergia, w którym jest baza danych naszej biblioteki - pozwala na przeglądanie katalogów, rezerwację wybranych pozycji lub prolongowanie terminu zwrotu wypożyczonych materiałów.

Regulamin biblioteki szkolnej:

Regulamin_pracy_biblioteki_2023-2024.pdf

Zapraszamy na blog biblioteczny, gdzie zamieszczane są bieżące informacje o aktualnych działaniach biblioteki (informacje o nowościach, wystawach książek, akcjach czytelniczych, konkursach):

link do bloga -  BLOG BIBLIOTECZNY SP4

Dziękujemy Pani Wandzie za tą ciekawą inicjatywę.

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Biblioteka SP4 w Otwocku nawiązała współpracę z Fundacją Powszechnego Czytania, która stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa (nie tylko) wśród dzieci i młodzieży.

Otrzymaliśmy od Fundacji paczkę 50 wartościowych książek, które wzbogacą obcojęzyczny zbiór naszej biblioteki (książki w języku ukraińskim oraz książki w języku angielskim).

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza biblioteka szkolna wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Otrzymaliśmy dotację z MEN i Miasta Otwocka.

W czasie wakacji zostało zakupionych 714 książek.

Lista zakupów powstała w oparciu o Plebiscyt ulubionych książek przeprowadzony wśród uczniów,

rodziców i nauczycieli w kwietniu 2019 r.

Książki są systematycznie opracowywane i udostępniane czytelnikom.

Ze zbiorów biblioteki wyodrębnione są następujące działy:

- Księgozbiór podręczny,

- Literatura popularnonaukowa,

- Lektury,

- Baśnie i legendy,

- Bajki i wiersze dla dzieci,

- Powieści i opowiadania przygodowe,

- Powieści i opowiadania historyczne,

- Powieści i opowiadania obyczajowe,

- Fantastyka,

- Kryminały,

- Kącik językowy,

- Czasopisma,

- Materiały elektroniczne (audiobooki, filmy fabularne, edukacyjne i pomoce dydaktyczne).

- filmy dokumentalne,

- filmy edukacyjne,

- dokumenty audio.

- filmy fabularne,

- filmy dokumentalne,

- filmy edukacyjne,

- dokumenty audio.

Systematycznie na regale ekspozycyjnym w bibliotece prezentowane są książki  oraz inne materiały biblioteczne związane  z aktualnymi wydarzeniami literackimi, kulturalnymi i rocznicami historycznymi.

W bibliotece działa koło biblioteczne, na którym spotykają się uczniowie chcący poznać specyfikę pracy bibliotecznej  i pragnący zaszczepiać bakcyla czytelnictwa na wszystkich uczniów naszej szkoły.

Na tablicach informacyjnych poza biblioteką, zamieszczane są plakaty i afisze z bieżącymi informacjami o wystawach, konkursach i akcjach organizowanych przez bibliotekę.

ZAPRASZAMY  DO  BIBLIOTEKI